РАЦІОНАЛЬНИЙ ВИБІР - ШТАТНИЙ ЮРИСТ ЧИ ДОСВІД ЦІЛОЇ КОМПАНІЇ?

Існує два альтернативні способи отримання бізнесом сторонньої правової допомоги:

  1. прийом в штат юрисконсульта, якого ще називають інхауз-юристом;
  2. укладення з юридичною фірмою (зовнішнім радником) договору на юридичне обслуговування - іншими словами «аутсорсинг».

Який із способів краще? Останнім часом це питання неодноразово звучало на різних круглих столах за участю власників юридичного бізнесу і бізнесменів, які потребують юридичної допомоги.

Цілком резонно, що в першу чергу на таких зустрічах обговорювалася економічна сторона питання.

Змоделюємо ситуацію, коли у Вас, як у керівника компанії, є ряд проектів, які потребують повноцінної юридичної підтримки. Перед Вами два юриста: зовнішній і інхауз. Обидва висококваліфіковані та досвідчені. Кого в даному випадку вибрати?

Відповідь однозначна, якщо Ви зацікавлені в отриманні позитивного економічного ефекту від впровадження юриста в Ваші проекти - вибирайте зовнішнього радника по схемі аутсорсингу.

Аутсорсинг зовнішньої юридичної компанії можливо коштуватиме дорожче, але і рівень її юридичних послуг помітно відрізняється від того, чим зазвичай займається штатний юрист на підприємстві. Саме тут на перший план виходить - ефективність, в досягненні якої зацікавлений зовнішній радник, оскільки це є показником його репутації на ринку.

До того ж, замість одного юриста Ви отримуєте повноцінний зовнішній «юридичний відділ», в якому, крім алгоритмів вирішення загальних правових питань, вже сформований широкий спектр ключових юридичних практик.

Зазвичай, юридична компанія, яка надає такі послуги, складається з юристів різних напрямків, які здатні швидко і якісно вирішити нестандартну юридичну задачу через наявність великого досвіду і обслуговування ряду інших клієнтів.

Отримуйте останні новини і події зі світу бізнесу прямо на свою пошту

Але наскільки ефективний в таких випадках штатний юрист? Теоретично, хорошому юрисконсульту, звичайно ж, під силу виконати навіть складне завдання керівництва, але залишається питання витраченого часу, достатності досвіду і можливих помилок. Іншими словами, чи готовий Ваш бізнес вчиться на помилках юриста і нести втрати?

Поки інхауз юрист розбереться в ситуації, вивчить законодавчу базу та судову практику, співробітник юридичної компанії, з якою Ви підпишете договір, вже надасть Вам первинну консультацію і що найголовніше спрогнозує можливі ризики, що стосуються реалізації Вашого проекту, що дозволить вам прийняти правильні рішення.

Крім того, фактичні витрати на утримання штатного співробітника - юриста становлять вдвічі дорожче його зарплати. Отже, якщо питання, які потребують правового аналізу та вирішення, у вас виникають не часто, мати штатного юриста невигідно, як з боку витрат, так і в розрізі необхідного результату для бізнесу.

Таким чином, на сьогоднішній день саме ефективність і оперативність є безумовними перевагами юридичної аутсорсингу.

Поделиться публикацией: